Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasına uygun yatak örtüsü nasıl seçilmeli?

Yatak odası tarzına göre nasıl yatak örtüsü seçilmeliYatak odası dekorasyonunda hatırı sayılır bir etkiye sahip yatak örtüleri, asıl amacı yatak odaların da ki toz engelleyicisi olarak kullansak da modern yatak odaları dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Kullanacağız yatak örtüsü modellerini seçerken hem daha şık hem de modern bir yatak odası yaratmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmelisin.

mavi beyaz yatak örtüsü
mavi beyaz yatak örtüsü

1-Yatak örtüsü rengi nasıl olmalı?

Klasik bir yatak odasına sahipseniz, yatak örtünüzün rengi bordo, kırmızı, pembe, mercan gibi sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Eğer modern yatak odanız var ise yatak örtünüzü beyazın tonlarını veya soft renkleri seçmeniz uygun olacaktır. Unutmayın ki dinlenme alanımız olan yatak odasın da ki renkler sizi mutlu etmeli ve enerji vermelidir. Bir de kuzeye bakan bir odaya sahipseniz altın ve ılık tonların da; güneye bakan bir odaya sahipseniz de genellikle yeşilin veya mavinin soğuk tonlarında yatak örtüsü seçilmesi tavsiye edilir.2-Yatak örtüsü deseni nasıl olmalıdır?

Eğer vintage mobilyalarınız var ise yatak örtüleriniz de çiçekli kuşlu desenler tercih etmelisiniz. Fakat modern bir yatak odasına sahipseniz yatak örtüleriniz de geometrik şekilli desener kullanmanız odanıza daha şık bir görüntü katacaktır. Ayrıca yatak örtülerinize uygun desen de perde tercih ederseniz hem güzel bir uyum hem de odanız da bir akış yakalamış olursun.

turuncu yatak battaniyesi
turuncu yatak battaniyesi

3-Yatak örüsü boyutu nasıl olmalıdır?

Modern bir yatak odanız varsa yerlere kadar olan yatak örtülerinden uzak durun. Eğer bohem bir odanız var ise yatak örtünüz yerlere kadar sürünmesi sizin o gezgin özgürlükçü yanınızı çok iyi yansıtacaktır.

4-Yatak örtüsü kumaşı nasıl olmalıdır?

Klasik bir yatak odaların da genellikle saten ve ipek yatak örtüleri, bohem veya vintage yatak odaların da keten ve pamuk dokuma yatak örtüleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Ayrıca yatak örtülerinin seçimin de görüntü kadar önemli olan bir özellik de kir tutmaması ve kolay temizlenebilir. Uzun yıllar yatak örtüsünü kullanmak istiyorsak örtünün kumaşının renklerin solmaması, kumaşın çabuk yıpranmaması ve kalitesinden emin olmalısınız.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close