Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Depolama Fikirleri

Akıllı ve çok yönlü yatak odası saklama ve depolama fikirleri

Bir yatak odası, dinlenmek ve gevşemek için iyi bir yer olmalı. Ayakkabı, giysi ve banyo malzemeleri ile yığılmalarla savaşmak zorunda kalmamalısınız. Yatak odası depolama fikirleri ile yatak odanız daha düzenli ve iç açıcı olabilir.

Doğru yatak odası depolama tasarımı fikirlerini bulmak gece daha iyi uyumanızı sağlayabilir. İster dolap, çekmece veya kıyafet asma alanının bulunmaması, yatak odanızın huzurlu bir ev odası olmasını engeller. Uyku alanınızı mükemmel şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak alan yaratma depolama fikirleri ve çözümlerini listeledik.

Yatak Odası Depolama Fikirleri

Komidinler

Modern komidin modelleri, ana yatak odaları veya konuk odalarında çok yönlü saklama alanı oluşturmaktadır. Tek bir çekmece, başucu temel malzemelerini veya küçük banyo malzemelerini tutmak için yeterlidir; bu nedenle, geleneksel raf seçeneği olmadığında, altındaki alan bir mini kitap yığını görevi görür.

Ayrıca Bakınız: Küçük Yatak Odaları için Makyaj Masası Fikirleri

Klasik ahşap çekmeceler

Country yatak odası düzeninde geleneksel şeyler bulundurun. Odanızdaki diğer mobilyalarla uyumlu bir çekmeceli mobilyalar seçin ve yatağınızın yanında saklayın böylece yatak takımları olarak da işlev görebilir. Üzerinin üstünde güzel bir ayna tutun ve aynı zamanda giyinme masası olarak görev yapabilecek akıllı bir döşemeli koltuk alın. Yatak başı bir dolap gövdesi için yer çok dar ise, bunun yerine bir sepet düşünün.Bu görkemli dekor, muhteşem çiçekli duvar kağıdı ile bir araya getirilir.

Gömme dolaplar

Gömme gardıroplar günümüzde  az tercih ediliyor. Ancak onları dışarıda bırakmayın. Bu muhteşem yatak odası, akıllı donanımlı mobilyaları ile daha şık.Büyük boyutlu yuvarlak kulplar ilginç bir dokunuş katıyor. Gömme bir gardırop tasarlarken, ana odadaki ‘kaybedeceğiniz’ alana kıyasla kazanacağınız alanı dengeleyin.Kıyafetleri asmak, çekmece ve raf alanının gardıropunuzda mı yoksa ana odaya mı yerleşeceğine karar verir. Yansıtılmış kapılar tasarlanırken, odanın nasıl yansıtılacağını aklınızda tutun – burada, çiçekli duvar kağıdı oyununun beyaz boyalı tavana baktığını kontrol edin.

Mekanlarla ikiye katlayın

Depolama gereksinimlerinizin etrafında bir yatak odası tasarlayın. Her iki tarafı da içeren büyük bir baca boşluğunuz varsa dekorasyon şemasında merkezi bir cihaz olarak kullanın ve yatağınızın önüne yerleştirin. Kitap raflarında ve dekoratif parçalar için  raflar takın, böylece döşeme rafları veya dolaplar bulmanız gerekmez. Yerleştirilmiş raf ünitelerini başucu kabinleri olarak işlev görecek kadar düşük tasarlayın. Masa lambalardan ziyade başucu kolyelerini asmaya gidin, böylece ek saklama veya yüzey alanını boşaltabilirsiniz.

Bağımsız mobilyalar

Maksimum kapasite sunarken, asgari yerden alanı alan bağımsız yatak odası saklama birimleri  bakın. Yatağınızın yanında ya da dibinde oturacak kadar dar olan açık raf üniteleri tercih edin. Bu dört raf, yatmadan önce kitap okumak için bol miktarda saklama alanı sağlar. Odanızın yeniden yapılandırılmasını istiyorsanız ya da dekoratif öğeler ya da saklama sepetleri için kullandığınızda, bağımsız depolama alanından en iyi şekilde faydalanın.

Sepetlere sahip olun

Maksimum kapasiteye kadar kutuları, sepetleri ve tepsileri kullanın ve hem etkin hem de göze hoş gelen depolama alanına sahip olun. Doğru seçimler, herhangi bir alanı  temiz bir hale getirmek için gereklidir. Bu hasır sepet sadece yastıkların ve fazlalıkların konulması için mükemmel olmakla kalmıyor, aynı zamanda güzel görünüyor ve bu rustik, rahat yatak odasında ilginç bir özellik yaratıyor.

Çok işlevli mobilyalar için seçim yapın

Birçok kullanım alanına sahip pratik parçaları birleştirin. Hepimizin saç tokalarını ve cilt bakım ürünlerini korumak için bir yere ihtiyacımız var, bu nedenle her taraftan erişilebilen bu gibi iyi bir saklama birimi, yatak odasını dağınık olmamasını sağlamak için hayati öneme sahiptir. Bu dairesel, kitaplık, açık alanlar için ve şık depolama kutuları ile istiflemek için mükemmel bir oda bölücü olarak da görev görür.

Duvar boyunca raflar yapmayı düşünün

Görüntüleme alanı kısa mı? Yatak arkasındaki duvarın kullanılmayan bölümüne bir raf  inşa etmeyi düşünün. Raf görsel olarak yatağı çerçeveliyor ve bir dizi madalyon, vazo, kitap, tablo ve aksesuar ile küçük bir alana çok fazla şey koymaya olanak sağlıyor. Onu beyaza boyayarak yeni görünümler verebilirsiniz.

Bu yatak odası depolama fikirlerinden herhangi birini kullanıyor musunuz?

Bir önceki yazımız olan Romantik yatak odası fikirleri 2018 başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, romantik yatak odaları ve romantik yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close