Mobilya Modelleri

Turkuaz Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Turkuaz Rengi Koltuk ModelleriTurkuaz, dekorasyonda sakinleştirici renklerin arasında gelmektedir. Bu özel renk tonunun bir diğer adı Türk mavisidir. Turkuaz rengi altı farklı alt tona sahiptir ve mavi ile yeşile çalan tonlara sahiptir. Çoğu zamanlarda turkuaz yeşili ya da turkuaz mavisi olarak adını duymaktayız. Doğal renkler kategorisinde yer alan turkuaz, mavi ile yeşilin karışımından meydana gelmiştir. Sakinleştirici, rahatlatıcı etkileri ile dekorasyonda popüler renkler arasında yer almaktadır.

Turkuaz Salon Dekorasyonları
Turkuaz Salon Dekorasyonları

Turkuaz Salon Dekorasyonları

Soğuk renkler grubunda yer alan turkuaz, sakinleştirici etkisi ile bilindiği için oturma gruplarınızda bu renge yer verebilirsiniz. Geçmiş tarihlere bakılacak olunursa, Osmanlıda dünyaca bilinen eşsiz çiniler örneklerinde turkuaz rengi de bolca kullanılmıştır. Bu rengi salonunuzda kullanmanız için oldukça fazla sebebiniz olabilir. Her mevsime uyumlu ve tazeliğini koruyan bu renk, gerek dekorasyonda gerekse giyim dünyasında modasını asla yitirmiyor.

Evinizde Sahil Havasını Ve Sıcaklığını Yaşatın

Turkuaz rengi her başlık altında yazdığımız gibi salon dekorasyon örneklerinde ferah ve dinlendirici sahil havasını hissettirebilir. Kombinlemesi kolay bir renktir. Ancak en çok yakışan renk beyazdır. Aynı zamanda suyu çağrıştırdığı için banyo ve mutfak dekorasyonlarında da kullanılabilir. Koltuklarınızda turkuaz rengini kullanarak, turkuaz ile kontrast oluşturacak diğer renklerde yastık ve minder kullanabilirsiniz. Duvar kâğıtları, duvar boyaları, halılar ve aksesuarlarınızla beraber güzel bir bütünlük oluşturabilecektir.Turkuaz İle Uyum Sağlayan Renkler
Turkuaz İle Uyum Sağlayan Renkler

Turkuaz İle Uyum Sağlayan Renkler

Turkuaz rengi birçok renk ile uyumlu olduğunu konusunu dile getirmiştik. Bu rengin en başında beyaz ve tonları gelmektedir. Turkuaz ile beyazın birlikteliği sakin bir atmosfer yaratır. Aynı zamanda da dinlendiricidir. Ancak araya daha canlı renkleri eklerseniz salonunuzu cazibeli bir hale getirebilirsiniz. Yeşil, turuncu, limon sarısı, hatta kırmızı bile turkuaz ile dinamik, modern bir salon dekorasyonu için kullanılabilmektedir. Salonunuzda ahşap dokular hakim ise, turkuaz ve kahverengi tonları harika bir uyum sağlayabilmektedir.

Turkuazı Doğru Yerlerde Kullanın

Oturma odanızda kullandığınız turkuaz rengi, odanın iyi dengelenmiş görüntüsünü sağlamak için bazı yollar tavsiye edebiliriz. Oturma gruplarında kullanılan aktif ve trafiği yüksek alanlarda bu renklerin özellikle koyu tonlu olanları çok yoğun kullanıldığı zaman aşırılık yaratabilir. Turkuazın elementleri, oda içerisinde tek bir yerde kullanılmak yerine, eşit olarak dizayn etmeniz, her zaman işe yarayan bir yöntem olacaktır. Bütün oturma gruplarınızda turkuaz olması riskli bir durum olacakken, oturma grubuna ait bir berjeri ve konsolu, ya da başka bir mobilya turkuaz seçilip, odanın farklı yerlerinde kullanılırsa, daha dikkat çekici ve şık bir sonuçlar ortaya çıkarmış olursunuz.

Gösterişli Ve Klasik Turkuaz

Turkuazın yalnızca dinamik, genç, çağdaş ve enerjik tarzları ele aldığını düşünüyorsanız yanılabilirsiniz. Bohem ve gösterişli tasarımlarda oldukça olgun bir güzelliği vurgulayan dokunuşlar, turkuazın özellikle canlı ve parlak tonları ile avangart ve klasik stillerde de kendini göstermeye başardığı oldukça kuvvetli kanıtı niteliğindedir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close