Mutfak Dekorasyonu

Mermer Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2018

Mutfağınızda mermerin şıklığını ve zarafetini hissedin..!

Mutfak ve banyo dekorasyonu için mermer hem dayanıklı hemde lüks etki yaratan bir materyal. Kullanıldığı yaşam alanı neresi olursa olsun mermer mekanda şıklığı ve zarafeti yansıtabiliyor. Bugün yazımızda özellikle mutfakta mermer kullanmak isteyenler için birbirinden özel mermer mutfak dekorasyon örnekleri hazırladık…

Hiç şüphe yok ki mermer dekorasyonda kullanılmaya başlandığından bugüne değerini hiç kaybetmemiş bir materyal. Dayanıklı olmasının yanı sıra kullanıldığı mekanda şıklığı vurgulayan bir yanı da var. Mermerin klasik görünümü dışında her tarz dekorasyona uyum sağlayabilen birbirinden şık ve çekici renk ve desenlere sahip. İşte size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve zarif mermer mutfak dekorasyonu örnekleri ve fikirleri..

Mermer Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2018

Mermer, kristalize olmuş karbon minerallerinden ortaya çıkan ve günümüzde hala oldukça değerli bir materyal. Sağlamlığı ve kullanıldığı mekanda ortaya çıkan zengin görünüm bu değerli taşa olan ilginin başlıca nedenleri arasında geliyor.

mermer mutfak dekorasyon fikirleri 2018
mermer mutfak dekorasyon fikirleri 2018

Mutfak ve banyolar bu değerli taşı en iyi şekilde gözler önüne seren alanlardır. Ancak mermerin kullanım alanı sadece bu alanlarla sınırlı değil tabi ki. Antre, salon, balkon çeşitli tasarımlarda karşımıza çıkan mermer klasik dekorasyon tarzını benimseyenler için harika bir seçenek.  Ancak bugün mutfakta mermer kullanımı ve mermer etkisinden bahsetmek istiyoruz.

zarif mermer mutfak adası
zarif mermer mutfak adası

Mutfakta mermer şıklığı ve zarafeti

Bu dayanıklı ve değerli materyal mutfak dekorasyonunda genel olarak tezgahlarda karşımıza çıkıyor. Suya, ısıya ve lekeye dayanıklı yapısı ile mutfak dekorasyonu için mermer son derece ideal ve doğru bir seçimdir. Mermerin diğer bir avantajı ise neredeyse her tip mutfağa uyum sağlıyor olmasıdır.

mutfakta mermer zarafeti
mutfakta mermer zarafeti

Mermer mutfak tezgahları günümüzde hala popüler seçenekler arasında yer alıyor. Bir çok ev sahibi hem sağlamlığı hemde kolay bakımından dolayı mermer tezgah modelleri tercih ediyor. Düşük bütçelere uygun bir seçenek olmasa da mermer, dekorasyonda lüks ve stil sahibi bir görünüm isteyenler için uygun bir seçenek.

tezgah arkası mermer kaplama örneği
tezgah arkası mermer kaplama örneği

Mermerin mutfakta yarattığı şıklığı en üst düzeye çıkarmak isteyenler altın yada gümüş detaylar ile mutfağı daha zengin bir görünüme kavuşturabilirler. İşte size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve çekici mermer mutfak dekorasyonu ve farklı mermer kullanım fikirleri..

modern mermer mutfak dekorasyonu 2018
modern mermer mutfak dekorasyonu 2018

Bir önceki yazımız olan 2019 2020 Mutfak Tezgah Arası Tasarımında 8 En İyi Trendler başlıklı makalemizde 2019, 2020 ve dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close