Ev Dekorasyonu

Lavanta Rengi ile Evinizde Pastel bir Şıklık

Yaşam alanlarında rahatlatıcı, ferah renkler görmek istiyorsanız lavanta rengi ile odalarınıza pastel bir şıklık kazandırabilirsiniz.Eviniz için zarif ve sofistike bir renk tonu arıyorsanız lavanta rengi mutlaka seçenekleriniz arasında olması gereken bir renk tonu. Daha çok genç kız odalarında tercih edilen lavanta rengi, yatak odası ve oturma odası gibi alanlarda asil bir hava yaratır. Lavanta rengi, aynı zamanda leylak ve lila olarak bilinen, feminen bir dekorasyon stili için uygun ve ferah bir renktir.

Yazımızın devamında yaşam alanlarınız için size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı stillere sahip lavanta rengi dekorasyon örnekleri hazırladık.

Lavanta Rengi ile Evinizde Pastel bir Şıklık

Yaşam alanlarında rahatlatıcı, ferah renkler görmek istiyorsanız lavanta rengi ile odalarınıza pastel bir şıklık kazandırabilirsiniz. Lila yada leylak rengi olarak bilinen lavanta rengi tıpkı morun diğer tonları gibi sofistike ve asil bir tonudur.

Kız çocuk odaları için kullanılan en trend renklerden biri olan lavanta rengi, salon ve yatak odası gibi alanlarda doğru renkler ile kullanılırsa yumuşak ve doğal bir stil ortaya çıkacaktır.

Bu şık rengi duvar dışında evinize taşımanın bir çok pratik yolu bulunuyor, yazımızın devamında ilginizi çekeceğini düşündüğümüz lavanta rengi ev dekorasyonları size bu konuda ilham verecektir.

Lavanta rengi ile zarif dekorasyon önerileri

Genç kız odaları dışında lavanta rengi özellikle yatak odası ve salonlara oldukça yakışan bir renktir. Açık tonları ortamda rahat ve yumuşak bir hava yaratacağı için duvar rengi olarak kullanılabilir. Ancak unutmamanız gereken önemli bir detay var, lavanta rengi pastel bir renk tonudur, zamanla bu yumuşak renk tonu sıkıcı bir görünüm yaratabilir.Riske girmeden lavanta rengini dekorasyona dahil etmek için belli alanları odak noktası haline getirmek daha doğru bir karar olabilir. Örneğin tek bir duvarı lavanta rengi ile öne çıkabilir, oturma odasında leylak rengi bir berjer koltuk kullanabilirsiniz. Bu seçenekleri rahatça çoğaltabilirsiniz, zeminde, duvarda yada mobilyalarda lavanta, kullanıldığı her köşeye cazibe katacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pastel Renkler ile Salon Dekorasyon Önerileri

Yatak odasında lavanta şıklığı

Yatak odası dekorasyonu için sofistike bir renk olan lavanta, beyaz ile mükemmel bir uyum sağlar. Bu zarif rengi yatak odası duvarları dışında, perdelerde, yastık yada nevresim takımlarında, halılarda, yada yatak odasına tazelik katan çiçeklerde bu zarif rengi kullanabilirsiniz.

Rahatlatıcı ve huzur veren bir renk olduğu için yatak odası dekorasyonu için çok uygun bir renktir. Özellikle bir duvarda bu rengi öne çıkarmak daha asil ve çarpıcı bir etki yaratabilir mekanda.

Tek bir duvarda kullanmak istiyorsanız, diğer duvarlar için mutlaka beyaz yada krem gibi tonlar kullanarak hoş bir denge sağlayabilirsiniz.

Bu zarif rengi kullandığınız alana biraz hareket katmak isterseniz, mekan içinde parlak renk tonları kullanabilirsiniz. Özellikle, gümüş ve altın tonları ile yatak odasında asil ve elegan bir stil yaratabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “Lavanta Rengi ile Evinizde Pastel bir Şıklık”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close