Banyo Dekorasyonu

Küçük Banyo Dekorasyonu ve İpuçları 2019

Küçük banyo dekorasyonu nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli? Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Küçük bir banyoya sahipseniz muhtemelen banyonun yerleşiminden memnun değilsinizdir. Banyonuzu hem daha rahat kullanmak hemde görsel açıdan zenginleştirmek için yazımızın devamında işinizi kolaylaştıracak bir çok ipucu bulabilirsiniz. Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı? Küçük alanları dekore ederken nelere dikkat edilmeli? İşte tüm detayları ile banyo dekorasyonu ve ipuçları..

Banyolar diğer yaşam alanlarına göre dekorasyon anlamında zayıf kalan yaşam alanlarıdır. Bu durumunu oluşmasında belli başlı nedenler var tabi ki ancak ilk akla gelen neden banyonun küçük olmasıdır. Günümüzde ki banyoların eskiye nazaran daha detaylı ve kişisel tarzları yansıttığını söyleyebiliriz. Dekorasyon dünyasında ki gelişmeler ve günümüzdeki bazı dekorasyon tarzlarının daha popüler hale gelmesi daha kişisel ve özel banyo dekorasyonlarını ortaya çıkarıyor diyebiliriz.

Öncelikle banyonun küçük olması dekorasyon anlamında bazı engeller yaratsa da, doğru hamleler ile tercih edilen tarzı yansıtabilir ve rahat kullanım imkanı sağlayabilir. Hep merak konusu olan küçük banyo dekorasyonu için işinizi kolaylaştıracak ipuçları yazımızın devamında..

Küçük Banyo Dekorasyonu ve İpuçları 2019

küçük bir banyoyu dekore etmeden önce göz önünde bulundurmanız belli başlı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktalardan en önemlisi küçük alanı en verimli şekilde kullanmak olmalıdır. Yani banyoda depolama dengesini iyi ayarlamak gerekir. Hem kişisel bakım ürünleri hemde genel temizlik ürünleri gibi ürünleri saklayabilecek dolaplar seçilmelidir. Tabi ki bu durum tekstil ürünleri içinde geçerli olacaktır.

Aynı şekilde banyo geneline hakim olan duşa kabin, küvet, klozet, tezgah ve banyo dolapları gibi tasarımları seçerken de ihtiyaca yönelik seçimler yapılmalıdır. Tüm bu seçimler hem banyonun düzeni hem kullanılabilirliği hemde görselini etkileyen unsurlardır. Peki nelere dikkat etmeli işte ipuçları.

Küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı?

İlk olarak banyo seramikleri seçerken açık renkler tercih ederek banyoyu daha ferah ve olduğundan daha büyük göstermek ile işe başlayın. Parlak duvar ve zemin seramikleri banyoya ışıltılı bir yansıma ekleyecektir ve daha parlak görünecektir. Seramik dışında duvarda açık ve pastel renkler kullanmaya dikkat edin.

# Küçük banyolar için Lavabo seçimi

Küçük banyo dekorasyonu için en doğru seçim etajerli lavabo modelleridir. Ayaklı lavaboların aksine etajerli lavaboların altını dolap olarak kullanarak depolama alanı yaratabilirsiniz. Bu sayede banyo hem daha kullanışlı olur hemde daha düzenli bir görsel sunar.

# Küvet yerine duşakabin tercih edin

Banyonuz için küvet yerine duşakabin yaptırmak size yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca duşakabin camlarını buğulu yerine tamamen cam olarak tercih ederseniz banyo daha ferah bir görünüm kazanabilir. Diğer bir yöntem ise duş perdesidir ancak günümüz banyo dekorasyonlarında duş perdeleri artık tercih edilmiyor.

# Aynalı banyo dolapları tercih edin

Banyonun dağınıklığını ortadan kaldırmak için banyo dolabı tercih edebilirsiniz. Özellikle kapaklı ve aynalı banyo dolapları tercih ederek banyoya yansıma ekleyebilir ve bu ufak göz oyunu ile daha büyük gösterebilirsiniz.

Kalabalıktan uzak bir görünüm için banyodaki ufak aksesuarları ve diğer eşyaları dolap içinde saklayın. Bu ufak eşyalar gereksiz bir kalabalık yaratır ve zaten küçük olan bayo daha küçük görünür.

# Boş köşeleri ve duvarları akıllıca kullanın

Küçük banyo dekorasyonu için en önemli nokta boş alanları en iyi şekilde değerlendirmektir. Bunu dolaplar ile yapabilirsiniz ancak boş duran köşeleri ve duvarları pratik askılar ve duvar rafları daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde daha düzenli bir banyo görünüm elde edeceksiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalı? 5 İpucu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kelimeler

1 thought on “Küçük Banyo Dekorasyonu ve İpuçları 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close