Ev Dekorasyonu

Kobalt Mavisi ile Evinize Enerji Katın

Yazımızın devamında hazırladığımız kobalt mavisi dekorasyon fikirleri eviniz için size ilham verebilir. 

Mavi ve tonları dekorasyonda huzur veren, rahatlatan ve mekanda ferahlık hissi uyandıran renk tonları olarak bilinir, ancak bazı mavi tonları var ki dekorasyona sofistike bir enerji katar. Kobalt mavisi bu tanıma fazlasıyla uyuyor, adını aynı renkteki bir madenden alan kobalt mavisi baskın ve dikkat çekici bir renk tonudur.

Kobalt mavisi yaşam alanlarına enerji kazandırmak için kullanılabilecek etkileyici ve göz alıcı bir mavi tonu. Mavinin bambaşka bir yüzünü dekorasyona yansıtan kobalt mavisi dekorasyon fikirleri yazımızın devamında size ilham verecektir.

Kobalt Mavisi ile Evinize Enerji Katın

Gece mavisi ve parliament olarak’ta bilinen kobalt mavisi sofistike bir oturma odası için çok ideal bir renk tonudur. Yemek odaları ve mutfak gibi bölümlerde odak noktaları oluşturmak için kobalt mavisi en uygun renkler arasında yer alır.

Kobalt mavi eğer doğru renkler ile kullanılırsa enerjik olduğu kadar hayranlık uyandıran bir stil ortaya çıkacaktır. Bu baskın mavi tonunu kullanmadan önce onun gücünü ve mekanda yaratacağı etkiyi kabul etmeniz gerekir. Yazımızın devamında hazırladığımız kobalt mavisi dekorasyon fikirleri eviniz için size ilham verebilir.

Kobalt mavisi ile dekorasyon önerileri

Baskın ve iddialı bir rengi evde kullanmadan önce, bu rengin mekanda yaratacağı etkiler konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Doğru renkler ile mekan tam bir cazibe merkezi haline gelebilirken, yanlış renk seçimleri ile kasvetli, sıkıcı bir dekorasyon görünümü ortaya çıkabilir.

DAHA FAZLA : Sakinleştirici Mavi Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Kobalt mavisini kullanacağınız mekanda belli oranda beyaz kullanmanızı tavsiye ederiz. Beyaz tonları, mavinin baskın karakterini dengelemek için doğru bir renktir. Eğer sofistike bir enerji peşindeyseniz kobalt mavisini zümrüt yeşili yada gri tonları ile bir arada kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili ve kobalt mavisini doğru şekilde kombine edildiğinde ortaya göz alıcı bir iç mekan görünümü çıkacaktır.

Siyah ve gri tonları gece mavisi ile uyumlu renklerdir, bu tonları aksesuarlarda yada mobilya modellerinde öne çıkararak kobalt mavisini doğru şekilde vurgulayabilirsiniz.

Sizin için sunduğumuz görsellere bir göz atarak siz de en güzel kobalt mavisini nasıl kullanabileceğiniz hakkında birkaç fikir alabilirsiniz!

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan KÜÇÜK ALANLARA STIL VEREN 5 EV DEKORASYON İPUCU başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

1 thought on “Kobalt Mavisi ile Evinize Enerji Katın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close