Ev Dekorasyonu

Katmanlı Halı İle Çok Yönlü DekorasyonEv dekorasyonunun tamamlayıcı unsurlarından birisi halılardır. Halılar ile yapılan dekorasyon bütünlük oluşturur ve dekorasyon tamamlanmış olur. Dönem dönem dekorasyon stillerinde bazı noktalar popüler olmaya başlar ve o senenin favori dekorasyon trendleri ortaya çıkar. Son zamanlarda ortaya çıkan katmanlı halı ve kilim kullanımı uzun bir süre sevilerek kullanılacağa benziyor.

Katmanlı Halı İle Çok Yönlü Dekorasyon

Halı ve kilimlerinizi katmanlı şekilde sererek renk ve desenlerin ahenginden faydalanabilirsiniz. Evinizin zemininde yapacağınız bu desen ve renk karışımı ile odalarınıza karakter ve çok yönlülük katabilirsiniz.

Halıları Üst üste Sererken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Halılar önemsiz gibi görünse de evin dekorasyonunu bütünleyen öğelerdir. Bir anda evinizin star parçası olarak parlayabilirler. Bu yüzden doğru halıyı seçmek büyük önem arz eder. Desenli, modern, otantik, geometrik, el dokuması yada spor modelleri kombinleyerek katmanlı halı dekorasyonu yapabilirsiniz. Halıları seçerken dikkat etmeniz gereken etken halıların farklı boyutlarda olmasıdır. Üst kısma sereceğiniz halı diğerinden küçük olmalıdır.

Modern Katmanlı Halı Dekorasyonu
Bohem Katmanlı Halı Dekorasyonu

Otantik Kilimler ile Modernize Edin.

Modern bir stile sahipseniz katmanlı halı kombininiz de otantik parçalar tercih edebilirsiniz. Birbirine oldukça yakışacaktır. Jüt iplerle dokunmuş bir halının üzerine otantik desenlerle süslenmiş kilim sererek hoş bir dekorasyon yapmış olursunuz.Katmanlı Halı İle Çok Yönlü Dekorasyon
Katmanlı Halı İle Çok Yönlü Dekorasyon

Farklı Tarz Halı ve Kilimleri Kombinleyin.

Farklı tarzlarda hazırlanmış halı ve kilimleri kombinleyebilirsiniz. Bu şekilde otantik desenli renkli bir halı ile siyah beyaz çizgili daha spor bir modeli birleştirdiğinizde ortaya bambaşka bir stil çıkacaktır. Bu farklı desenler birleşerek algıyı kendisine çekecektir ve diğer eşyalarınızın bu odak noktası sayesinde bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu etkiyi yakalayabilmek için dikkat etmeniz gereken nokta halı ve kilimin boyutlarının farklı olmasıdır.

Katmanlı Halı Modeli
Katmanlı Halı Modeli

Küçük Halıları Bir Arada Kullanın.

Birden fazla halıyı bir arada kullanarak katmanlı halı dekorunda fark yaratabilirsiniz. Birbirinden farklı tarzlarda küçük boy halıları kısmen üst üste gelecek şekilde yerleştirerek dekorasyon stilinizi güçlendirebilirsiniz. Odanızın havası bir anda değişecek bu dağınık tarz ile ilginç bir hava yakalayacaksınız. Birbiri ile aynı formda halılar ile yapabileceğiniz gibi tamamen farklı şekilleri de kombinlemeniz mümkündür.

Otantik kilimler ile katmanlı dekorasyon
Otantik kilimler ile katmanlı dekorasyon

Katmanlı halı kombinleri için galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close