Antre / HolYemek Odası Dekorasyonu

İhtişamlı Bir Antre ve Yemek Odasıİhtişam seven ancak bunu zarif bir şekilde vurgulamayı tercih edenler için sitemizde harika örneklere ve önerilere yer verdik. Burada da aynı ihtişamı koruyarak zarafetinden geri kalmayan bir antre dekorasyonu ve yemek odası dekorasyonuna göz atacağız. Evin dekore edilişinde genel olarak beyaz ve tonları seçilmiş ancak araya serpiştirilen renk tonları oldukça başarılı olmuş. Beyazın sunduğu ferahlık ve masumiyeti azaltmadan kullanılan diğer tonların kullanılışı dekorasyonu daha zarif hale getirmeyi başarmış.

İhtişamlı Bir Antre

Yeşim yeşili çerçeveli bir duvar aynası, antreye yerleştirilerek lüks bir görünüm yakalanmasını sağlıyor. Oldukça dikkat çekici olmayı başarmasının ardında ana renk tonunun beyaz olmasının katkısı inkar edilemez.

Yeşim yeşili çerçeveli bir duvar aynası
Yeşim yeşili çerçeveli bir duvar aynası

Antre, gözü saatlerce eğlendirebilecek duvar kaplamaları ve heykellerle dolu. Bu yönüyle aranan ihtişamı sağlıyor. Kullanılan renk tonlarının seçimi ile ise aranan zarafet ortama davet ediliyor.

Giriş yolu
Giriş yolu

Muhteşem kemerlerin altındaki dekoratif nişlere büyük heykeller yerleştirilerek orta yüzyıl vurgusu veriliyor. Buda bir kale etkisi oluşturuyor. Tavana yakın kullanılan insan kabartmaları ise görenleri etkiliyor.

Muhteşem kemerler
Muhteşem kemerler

Bir kristal avize, antrenin üzerindeki iki kat yüksekliğindeki boşluğu doldururken gözleri de bu noktaya çekmeyi başarıyor.

kristal avize
kristal avize

Duvarda kullanılan insan figürleri burada daha net görünüyor. Sanki orta yüzyılda bir saray havası veriyor.Heykel
Heykel

Üçlü altın ve kristal yemek odası avizeleri, lüksü ve zarafeti vurguluyor. Hem gösterişli hem de zarif denildiğinde bu avizeleri defalarca örnek gösterebiliriz. Kullanıldığı ayna tavan, yemek masasının ve sandalyelerin formu ile uyumu harika.

Üçlü altın
Üçlü altın

Masanın üzerinde de kullanılan ayna ışığın dağılmasını sağlayarak yemek alanını daha aydınlık hale getirmeyi başarıyor.

Aynalı masa üstü ışığı
Aynalı masa üstü ışığı

Döşemeli yemek sandalyelerinde kullanılan prusya mavisi ortamın beyaz yoğunluğunu alarak enerjiyi dengeliyor.

Döşemeli yemek sandalyeleri
Döşemeli yemek sandalyeleri

Çiçekli halı, vurgu rengini zemine taşıyor. Sandalyelerde bulunan renk ile akışı uyumlu hale getiriyor. Bu odanın dekore edilişinde altın ve prusya mavisi oldukça başarılı ve gerekli alanlarda kullanılmış. Masada kullanılan çiçekler ile doğallık katılmış.

Çiçekli bir halı
Çiçekli bir halı

Fotoğraf galerimize göz atarak örnekleri daha rahat inceleyebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close