Aksesuar

Ev Dekorasyonunda Heykel Kullanımı

Aksesuar olarak heykeller nasıl kullanılabilir?

   Evinizin dekorasyonunda nadirlik, sanatsallık, estetik ve sıra dışılık istiyorsanız heykel kullanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle torso, büst ve heykellerin antik dönemden beri insanların bulunduğu her yerde dekoratif amaç ile kullanıldığı bilinmektedir. Güzel sanatların en çok göze hitap eden bir kolu olan heykeltıraşlık, estetiğini ve sanatsal değerini evinde yaşatmak, hissetmek ve görmek isteyenlerin tercih etmek isteyeceği dekoratif heykelleri evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Minimalist ve modern bir dekorasyonda, fengshui, zen gibi asya tarzı dekorasyonları ve özellikle neoklasik dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilen heykeller son derece ilgi görmektedir. Bu doğrultuda da dekorasyon fikri etki etmektedir. Gelişen estetiğin algı ve beğenisi yüksek talep çerçevesinde dekor stiline göre kilden, mermerden, bakır ve kalaydan üretilen heykeller ile göz zevkine hitap edebilir ve kaliteli bir yaşam alanı yaratabilir.

siyah heykeller
siyah heykeller

Çarpıcı Ev Dekorasyonları

   Ev dekorasyonlarında heykel kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi, doğru aydınlatma seçimidir. Özellikle de dramatik bir aydınlatma seçmek, heykelin derinlik etkisine odaklanmayı sağlayacaktır. Modern ya da minimalist stilde dekore edilmiş mekanda çağdaş veya klasik yorumlamalar ile çalışılmış heykellerin kullanışı faklı ve düzeyi yüksek beğeninin göstergesi olabilir. Salonda, banyoda, oturma odasında, yatak odasında ve antrede tamamen sizin zevkinize göre seçilmiş dekoratif heykellerden kullanabilir, boş alanlarınızı heykel ile değerlendirip dekorasyonun kalitesini artırabilirsiniz. Biblo ve heykeller, günümüzün vazgeçilmez bir mimarisi haline gelmiştir. Ekstrem dekorasyonlar için, farklı aksesuarları araştırabilirsiniz. Bu konuda oldukça uçuk davranmaktan kaçınmamalısınız. Farklı olmak, dikkat çekmenin ilk yoludur.

marjinal heykeller
marjinal heykeller

Ekstrem Renk Kullanmak

   Biblo ve heykel ruhunun ele geçirmiş olduğu odaları dekore ederken koyu renk kullanmaktan kaçınmayın. Koyu renk odanıza adeta müze havası katacaktır. Marjinal ve sofistike renkler sizi geçmişe götürüp, havalı görünmenize yardımcı olacaktır. Koyu renkte boyanmış duvar ve tavanlar günümüzde oldukça trend halde. Karanlık ve basık olacağını düşünüyorsanız yanılabilirsiniz. Aksine daha da cesur davranıldığını ve hedeflenen bir sonuca ulaşıldığını görebilirsiniz. Duvar kağıdı kullanılacak ise aynı renk tonlarını kullanmak ekstrem dekorasyon yaratmak için mükemmel bir yol olacaktır. Tüm bunları tamamlayabilen en önemli uygulama ise aydınlatma rengi olan beyaz değil de amber veya gün ışığı renkleridir.

Bir önceki yazımız olan Doğru Aksesuarlarla Dekorasyon Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde aksesuar kullanımı, akseuar ve dekorasyonda aksesuar kullanmanın önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close