Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu Örnekleri ve Önerileri

Ev dekorasyonu nasıl olmalıdır, ev dekorasyon fikirleri

EV DEKORASYONU ÖRNEKLERİ VE ÖNERİLERİ

Ev dekorasyonuna dair son yıllarda oldukça fazla alternatif ortaya çıkmakla beraber her zevke ve bütçeye uygun modeller kolaylıkla bulunabilir hale gelmiştir. Ev dekorasyonu yalnızca mobilya çeşitlerine yönelik değil, dekorasyonda ev sahiplerine yardımcı olabilecek pek çok bilgide artık mevcuttur. Bunlardan bazılarını siz değerli okuyucularımız için derledik ve faydalı olacağını umuyoruz.

Soft Renkli Ev Tasarımı

Açık Renkli Tonlar Kullanılarak Ferah Bir Ortam Oluşturulabilir

Öncelikle evi dekore ederken unutulmaması gereken hassas noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi her türden mobilya ya da rengin her odaya uyum sağlamayacağıdır. Örnek olarak küçük bir odaya büyük oturma grupları yerleştirmek mekânı olduğundan daha dar ve boğucu gösterecektir. Aynı şekilde koyu tonlardan oluşan duvar, perde ve mobilyalarda küçük mekânların istenilen görüntü ile buluşmasını engelleyecektir. Bunun yerine dar bir alana sahip olanlar soft renkler ile ortamı iç açıcı bir hale getirebilir, açık tonlarda eşyalar ile modern ve şık bir görünüm sağlayabilir. Krem, buz mavisi ve açık yeşil tonlar hem huzur veren hem de canlılık etkisi sunan renklerdir.

Televizyon Ünitesi

Fonksiyonel Mobilyalarla Alandan Tasarruf Sağlayın

Evi dekore ederken eşyaların ortama uyum sağlamasının yanı sıra ortalıkta çok fazla dağınık bir görüntünün oluşmaması için fonksiyonel ürünler tercih edilebilir. Oturma odalarındaki kanepelerin bazalı olması ya da televizyon ünitesi olarak çekmeceli ve kitaplık rafları olan bir tanesinin seçilmesi hem şık bir görünüm sağlayacak hem de fazla eşyaların ortalıkta bulunmasını önleyecektir. Aynı şekilde orta sehpalarında çekmeceli modelleri mevcuttur.

Abajur Modeli

Evinize Uygun Abajur Modellerini Tercih Edin

Dekorasyonda aydınlatmada oldukça önemlidir. Gün içerisinde ışıktan faydalanmak odanın daha ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Bununla beraber ortamda karanlık noktalar mevcutsa ya da aydınlatmanın bol olması isteniyorsa spot lambalar, şık abajur modelleri tercih edilebilir.

Yemek Masası Modeli

Yemek Masası Seçimi

Kimi zaman yemek masaları salonlarda kullanılmaktadır. Durum böyle olunca sandalyeler görüntüyü farklı bir noktaya taşımakta, bazen kalabalık bir profil sunmaktadır. Şayet durumdan rahatsız olanlar var ise ilginç alternatifleri değerlendirebilirler. Örneğin sandalye yerine bank kullanmak iyi bir seçenek olabilir.

Gül Kurusu Krem Renk Seçimi

Gül Kurusu ve Krem Uyumunu Tercih Edebilirsiniz

Mobilya ya da perde seçiminde sürekli aynı tonları görmek istemeyenler gülkurusu ya da mavi tonlarına şans verebilirler. Krem ve gülkurusu karışımından oluşan bir oturma grubu hem şık hem modern görünecektir. Buna eklenecek siyah bir orta sehpa ortama keskinlik katabileceği gibi açık tonda kullanılan bir halı ile de bütünlük sağlayacaktır.

Pastel tonlarının dekorasyona ayrı bir samimiyet kattığı bilinmektedir. Duvarlarda ve perde modellerinde tercih edilecek sıcak tonlar aynı zamanda ferah bir ortamı beraberinde getirecektir.

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar Kağıtları ile Duvarlarınıza Canlılık Kazandırın

Gün içerisinde sıkça vakit geçirilen mutfak bölümünde ise duvar kağıtları kullanarak hareketli bir görüntü elde edilebilir. Abajur ve şamdan modelleri yalnızca salon ve oturma odalarında değil mutfaklarda da tercih edilebilir. Çiçek kullanımı da ortama canlılık katacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Nasıl Dekor Edilmeli

Yatak odaları ise günümüzde dekorasyon anlamında birçok zenginliği bünyesinde barındırmaktadır. Beyaz tonlarında bir yatak odası ferah bir görüntü sunarken içine katılacak mor tonları zengin bir ambiyans elde edilmesine yardımcı olacaktır. Örneğin ortamın büyüklüğü müsaitse mor renkli bir tekli kanepe yatak odasının şıklığını tamamlayacaktır. Sade çizgiler taşıyan, trend ürünler ile de son derece modern odalara sahip olunabilir.

Toprak Ton Yatak Odası Modeli

Toprak tonları da yatak odalarında sıkça kullanılan renklerdir. Yaymış olduğu enerji ile uyku saatlerinde insana güzel bir ortam sunmaktadır. Bu tonlara ilave edilecek ahşap eşyalar ve dekoratif nesneler ile tasarım göz alıcı hale getirilebilir.

Siyah Beyaz Gri Yatak Odası Modeli

Ev dekorasyonu için Siyah, beyaz ve grinin uyumu da yatak odalarının vazgeçilmez renk alternatifleri arasında yerini almaktadır. Beyaz yatak örtülerine gri tonlarında dekoratif yastıklar ve mavi renkte yastıklarda dâhil edilerek gökyüzünün canlılığı odaya taşınabilir.

Bir önceki yazımız olan Dönüşebilen Mobilyalar başlıklı makalemizde dönüşebilen mobilya modelleri, dönüşebilen mobilyalar ve ranzaya dönüşebilen kanepe hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close