Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl OlmalıErkek bebek odası dekorasyon modelleri, erkek bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı? vb. konular hakkında bilgi paylaşımı yaptığımız makaleyi okuyarak dekorasyon fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okuyucularla erkek bebek odası dekorasyonu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Her ebeveyn için bebekler son derece önemlidir. Anne ve babalar bebeklerin daha rahat ve daha iyi bir yaşam sürebilmesi için çabalamaktadırlar. Bebeklerine her şeyin en iyisini ve en kalitesini almak istemektedirler. Bebeklerin dünyaya gelmesine yakın tatlı bir telaş da başlar ebeveynler için. Bebek dünyaya gelmeden önce yapılması gereken öncelikli işlerden biri de bebek odasının hazırlanmasıdır. Bu doğrultuda ilk akla gelen sorular şunlardır? Oda için perde ve duvar kağıdı seçimi nasıl olmalıdır? Nasıl bir beşik ve halı seçilmelidir? Odanın tamamlayıcı dekorasyon ürünleri neler olmalıdır? Mobilyalarda hangi renkler daha çok seçilmelidir? Bu tür sorulara kesin olarak cevap verebilmek mümkün değildir. Çünkü renk ve mobilya seçimi evin genel durumuna güneş alıp alamadığına, odanın büyüklüğüne ve buna benzer bir çok etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Erkek bir bebek için oda dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız öncelikle renk seçimini ve temayı kafanızda oturtmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz temaya göre de mobilyalarınızı, halınızı, duvar kağıdınızı seçmeniz gerekmektedir. Erkek bebek için bir çok farklı tema bulunmaktadır. Bu temaların bazılarını birlikte inceleyelim.

Hayvan Temalı Erkek Bebek Odası
Hayvan Temalı Erkek Bebek Odası

Hayvan sevgisi çocuklarımıza yeni doğduğu andan itibaren aşılanmalıdır. Çünkü hayvan sevgisiyle büyüyen bir çocuk hem sorumluluk duygusunu hem de canlıları sevme duygusunu daha iyi şekilde algılar. Hayvan temalı bu erkek bebek odasında odanıza uygun hayvan peluşları kullanabilirsiniz. Diğer taraftan oda için seçeceğiniz tablolarda hayvan ve doğa figürlerine yer verebilirsiniz. Bir diğer önemli unsur olan duvar kağıdı seçimini de hayvan ve doğayı yansıtan bir model seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.,

Mavi Temalı Erkek Bebek Odası
Mavi Temalı Erkek Bebek Odası

Mavi temalı erkek bebek odası şıklığı ve renk uyumuyla son derece dikkat çekmektedir. Mavi ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu bu oda seçiminde ferah ve şık bir oda oluşturmanız çok daha pratik bir hale gelmiştir. Odaya uygun bir halı ve tablo seçimiyle mavi temalı erkek bebek odası bebeğinizin büyümesi için çok güzel bir ortam oluşturacaktır.

Soft Temalı Erkek Bebek Odası
Soft Temalı Erkek Bebek Odası

Soft temalı erkek bebek odası aydınlanması az olan odalar için tercih edilebilir. Soft renkler odanın karanlık görünmesini engelleyerek daha huzurlu bir ortam oluşturacaktır. Soft temalı erkek bebek odanızda ahşap ürünler seçerek odanızın daha uyumlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tablo seçimini de ahşaptan yana kullanarak güzel bir uyum sağlayabilirsiniz.Desen Temalı Erkek Bebek Odası
Desen Temalı Erkek Bebek Odası

Desen temalı erkek bebek odasında duvarın tavan kısmında turuncu beyaz çizgiler oluşturarak ve mavi beyaz bir kilim seçerek kontrast renklerin kuvvetini oda dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Yatak için döşek seçiminde turuncu renk seçmeniz ve yardımcı aksesuar olan tablolarda turuncu renkleri seçmeniz odaya ayrı bir hava katacaktır. Mavi ve turuncu her ne kadar zıt renk gibi görünse de birlikte çok iyi uyum yakalayabilmektedir.

Yoğun Renkli Erkek Bebek Odası
Yoğun Renkli Erkek Bebek Odası

Bazı ebeveynler daha yoğun ve canlı renklere sahip oda dizayn etmek istemektedirler. Yoğun renkli erkek bebek odası da bu doğrultuda tasarlanmış olan bir temadır. Renk cümbüşünün içinde bebekleriniz daha keyifli bir vakit geçireceklerdir. Bu renk cümbüşü odanıza kreş havası katarak bebeklerinizin daha eğlenceli anlarına şahit olmanızı sağlayacaktır.

Koyu Tonlarda Erkek Bebek Odası
Koyu Tonlarda Erkek Bebek Odası

Koyu tonlarda erkek bebek odası adlı bu temada koyu mavi ve beyazın müthiş uyumuna şahit olabilirsiniz. Birbirine en güzel yakışan iki renk denildiği zaman akla ilk gelecek ikililerden biri olan koyu mavi ve beyaz oda tasarımlarınızda mutlaka şans vermeniz gerek renklerdir. Erkek bebekleriniz için oda tasarımlarınızda da mutlaka bu renkleri kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Otantik Erkek Bebek Odası Dekorasyonu
Otantik Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Otantik bebek odası temalı bu odamızda ahşap mobilya ve peluş hayvan seçimini uyumlu şekilde kullanarak güzel bir oda oluşturabilirsiniz. Bebek odanızda gerçek ağaç gövdesi ya da dekoratif ağaç gövdesi kullanmanız  otantik bebek odasına daha gerçekçi bir hava katacaktır. Diğer taraftan bebek beşiğini ahşaptan seçmeniz ve dekoratif ürünlerde doğayla alakalı nesneler seçmeniz odanızın dekorasyonunu üst seviyelere taşıyacaktır.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close