Ev Dekorasyonu

En Şık Çeyiz Sandığı Modelleri

2019 çeyiz sandığı modelleri ile evinize renk katın

En Şık Çeyiz Sandığı Modelleri

Evlenmeden önce hazırlıklarını tamamlamak isteyen her genç kızın çeyizinde bulunan eşyalardan bir tanesi çeyiz sandığıdır. Farklı model ve renklerde üretilen sandıklar şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Eski zamanlarda kullanılan ahşaptan yapılmış çeyiz sandıkları yıllar geçtikçe değişmiş ve üzerlerine işlenen çeşitli motiflerle daha göz alıcı bir hale gelmiştir.  Evlenme çağındaki genç kızlar için hazırlanan özel eşyalar, kıyafetler vb ürünler bu sandıklar ile muhafaza edilmektedir. Genellikle evin yatak odasında kullanılan çeyiz sandıkları tasarımlarıyla ortama farklı bir hava katmaktadır.

2019 çeyiz sandıklarıGenellikle büyüklerin evlerinde rastlanılan modeller ahşaptan oluşmaktadır. Günümüzde kullananı pek kalmamış olmakla birlikte eski modellere ilgi duyanların zaman zaman tercih ettiği görülmektedir. Özellikle oymalı olanlar farklı yapılarıyla ilgi odağı olmaktadır.

2019 çeyiz sandığı modelleri

Altın renginde oymalı çeyiz sandığı, işlemeli lüks çeyiz sandığı modelleri ve deri çeyiz sandıkları ilk göze çarpan ürünler arasındadır. Bunların dışında her zevke uygun modern ya da klasik modellerde firmalar tarafından üretilmektedir.

çeyiz sandığı modeli

Yıllar geçtikçe değişen durumlara bağlı olarak sandıklarında kullanım alanları çeşitlenmiştir. Söz ya da nişan gibi merasimlerde çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine hediye ettikleri nişan ve söz sandığının yanı sıra bohça sandıkları da mevcuttur. İçerisine farklı ürünlerin konularak karşı tarafa hediye edilmesi bu tür modellerin çoğalmasına neden olmuştur.

ahşap oymalı çeyiz sandığı

Çeyiz sandıkları yalnızca evlenirken değil günümüzde dekoratif olarak da tercih edilmektedir. Sahip olunan değerli ve özel eşyaların saklanmasında bu tür sandıklar oldukça kullanışlı bulunmaktadır. Yalnızca büyük boyutlarda değil biraz daha küçük ebatlarda olanları da mevcuttur. Böylelikle herhangi bir eşyanın sandığın içerisinde muhafaza edilmesi mümkün olmaktadır. İlginin artmasına bağlı olarak firmalar tarafından farklı formlarda ve desenlerde üretimleri de devam etmektedir.

beyaz çeyiz sandığı

Evlenecek olan çiftlerin birbirine hediye etmesi içinde ayrı ayrı modeller bulunmaktadır. Gelinler için özellikle beyaz ve işlemeli ya da boncuklu sandıklar, damatlar içinde siyah beyaz tonlarda sandık modelleri satışa sunulmaktadır.

ceyiz sandigi modelleri

Mor ya da pembe gibi farklı renklerde üretilen çeyiz sandıkları da ilgiyle karşılanmakta ve kullanılmaktadır. Kapakları sade olanların yanı sıra çiçek motifleriyle süslü olanları da vardır. Bazı çeyiz sandığı modelleri içerisinde birden fazla ürünü bulundurmaktadır. Büyük, orta ve küçük olmak üzere müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

pudra çeyiz sandığı

Puf sandık modelleri, taşlı dekoratif çeyiz sandıkları, Fransız danteliyle kaplanmış sandık gibi çeşitli alternatifler hazırlanmakta ve piyasada yerini almaktadır. İstenilen türde ve fiyatta bir çeyiz sandığı iyi bir araştırma sonucunda bulunabilir ve satın alınabilir.

Arama Terimleri: çeyiz sandığı modelleri, 2019 çeyiz sandığı modelleri, en şık çeyiz sandığı modelleri, çeyiz, çeyiz sandığı

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renkler başlıklı makalemizde benzer renkler, dekorasyonda renk uyumu ve dekorasyonda renkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close