Aksesuar

Dekoratif Hasır Sepetler Ve Kullanım Alanları

Dekoratif Hasır Sepetler - İnanılmaz derecede çok yönlü ve pratik

Hasır sepetler günümüz  ev dekorasyonlarında çokça tercih ediliyor ve onları kullanmadığımızda bile rustik, yaşlı ve hatta çok tanıdık görüyoruz. Gerçekten de uzun ve zengin bir geçmişi var. Sıklıkla mobilya gibi görünümlerin de benzerlik taşıdıkları diğer aksesuarlar ile ilişkilendiririz . Hasır mobilyaların antik Mısır’dan beri var olduğu ve Avrupa’nın ve Kuzey Amerika’nın her yerinde görülebilen Viktorya döneminde inanılmaz derecede popüler olduğu biliyoruz.

Hasır mobilyalar söz konusu olduğunda, hızla artan popülaritesi, döşemeli mobilyalardan daha sağlıklı olduğuna inanılmasından kaynaklanıyordu. Öte yandan hasır sepetler inanılmaz derecede pratikti. Hafif oldukları ve sağlam oldukları için bugün bile çok kullanılmaktadır. Ayrıca hasar gördükleri ve değiştirilmesi gereken maliyetin oldukça düşük olduğu için çok uygunlar.

Geleneksel olarak, bitki kökenli malzemeler kullanılır (rattan, söğüt, kamış veya bambu gibi) fakat son zamanlarda terim sepet ve plastikten yapılmış mobilya içerisine girmeye başladı. Her durumda, hasır sepetleri için çok farklı kullanımlar vardır, bunların bazıları bu makalede örneklerle gösterilmiştir. Hasır sepetlerini kendi evinizde nasıl kullanacağınız dan emin değil misiniz? Belki burada biraz ilham bulabilirsiniz.

Dekoratif Hasır Sepetler Ve Kullanım Alanları

Hasır çamaşır sepetleri aslında rahat ve aynı zamanda şık ve zarif bir görünüm için tercih ediliyor, bu günlerde inanılmaz derecede popüler. Gerçek bambudan veya diğer doğal malzemelerden yapılmış olanlar, plastik sepetler yerine geçtikçe nadir görülüyor.

Hasır sepetlerinin yıllar boyunca şaşırtıcı derecede popüler ve pratik olarak kaldığı bir başka alan daha var. Genellikle sebzeler, meyveler ve diğer mutfaklarda ve kilerlerimiz de sakladığımız diğer şeyler için saklama kapları olarak kullanılırlar. Çok iyi, çünkü hafiftirler ve içerikleri taze tutarak havanın içeri girmesini sağlarlar.

Hasır sepetlerinin çok yönlülüğü kısmen, çok farklı şekil ve boyutlarda olabilmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanılan dokuma tekniği sayesinde bu kadar farklı çeşitteler. Hasır mobilyalar için de geçerlidir, dolayısıyla seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı desen bulunmaktadır.

Hasır sepetlerinin hepsi birbirine benzemez, çünkü dokuma teknikleri ve işlemde kullanılan gerçek malzemeler farklı olabilir. Aslında, yaklaşık dört sepet kategorisini biliriz: sarmal, örgü, sicim ve veya atel, kullanılan malzemeler temel alınarak yapılan ayrım.

Evin çevresinde hasır sepetlerini kullanmanın ilginç ve pratik yolları var. Açıkçası, evin herhangi bir odasında kullanılabilecek şeyler saklamak için harika. Onları mutfakta sebzeleri, yatak odasında ekstra yastıklar ve minderler, ofiste çeşitli malzemeler, tuvalet malzemeleri ve oturma odasında hemen hemen her şeyi saklamak için kullanabilirsiniz.

Dokuma sepetler ve kutular, açık raflarda küçük eşyaların depolanması ve düzenlenmesi için özellikle yararlıdır. Tüm bu mutfak eşyalarını ve temizlik malzemelerini güzel ve düzenli tutmak için kullanılabilir.

Çamaşır odası, hasır sepetlerinin ne kadar pratik olduklarını gösterebilecekleri başka bir alandır. Çok hafif oldukları için taşımaları ve kolay olup, bu yüzden tüm deterjanları ve temizlik ürünlerini tek bir yerde tutmak için bunları kullanabilirsiniz.

Koridorlar, çocuk odası ve giyinme odaları hasır kutuları ve sepetlerini de iyi kullanabilirler. Eldivenler, eşarplar, saatler, kemerler ve aksi halde çekmecelerde bırakılacak başka şeyler organize etmek ve bunları saklamak için de kullanabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğim gibi, hasır sepetleri tuvalet malzemeleri, ekstra havlu, tuvalet kağıdı ruloları ve diğer öğeleri depolamak ve düzenlemek için kullanılabilecekleri banyoda çok pratik kolaylık sunarlar.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close