Ev Dekorasyonu

Dekorasyona Güzellik Katacak Dekor Eşleşmeleri

Dekor EşleşmeleriDekorasyon zevklere göre yapılsa da bazı dekor uyumları vardır ki genel olarak göze güzel göründüğü herkes tarafından kabul edilir. Uyumuyla yaşam alanında pozitif bir atmosfer oluşturan bu dekor eşleşmelerini bilmeniz ve evinizde ya da iş yerinde bu eşleşmelere yer vermeniz dekorasyonunuza güzellik katmak için faydalı olacaktır. Biz de bu uyumlu dekor eşleşmelerinden bazılarını size de fikir vermesi açısından yazmak istedik. Bakalım beğenecek misiniz?

mavi beyaz ahşap uyumu
mavi beyaz ahşap uyumu

Birlikte Kullanılınca Uyum Yaratan Dekor Eşleştirmeleri                                                              

Zaman zaman fark etmeden hepimiz bu uyumlu eşleşmelerden yararlansak da henüz fark edemedikleriniz ya da bilmedikleriniz için birbirine çok yakışan malzemeler, renkler ve şekiller hakkında bazı fikirlere birlikte bakalım:  • Beyaz ile ahşabın vazgeçilmez uyumu; Genellikle İskandinav tarzlarda rastladığımız  ahşap ve beyaz kombinasyonu aslında her stile uyum sağlayabilir. Birçoğumuzun zaten oturma odalarında, yemek odalarında veya mutfakta yer verdiği ahşap beyaz uyumunu henüz kullanmayanlar varsa denemelerini öneririz. Bu ikilliye biraz daha renk katmak isteyenler olursa mavi ve turuncu kumaşlarla küçük dokunuşlar güzel olabilir.
  • Mavi, Yeşil Ve Açık Pembe; Bahar aylarında olduğumuz şu günlerde yaz kendini hissettirmeye başlamışken yaşam alanlarınızda bu kadar uygun renklerden daha güzel ne olabilir? Hem rahat, hem zarif hem de romantik bir tarzı birleştiren bu renklerden harika bir eşleşme ortaya çıkar. Açık pembe bir duvarı yeşil mobilyalarla kombinleyebilir, nötr renkte bir mobilyanız var ise bu renklerde minderlerle tamamlayabilirsiniz. Başta bu sıra dışı bir kombin olarak düşünülse de deneyince ne kadar sıcak ve hoş bir eşleşme olduğunu göreceksiniz.
  • Sarı Renk Ve Ahşap; Sarı dekorasyonda son zamanlarda trend renklerinden biri. Sarıyı eşleştirecek uyumlu bir dekor ögesi zor gibi görünse de sarı kanepelerinizi ahşap bir sehpa ile tamamladığınızda ne kadar doğal ve pozitif bir hava oluştuğunu görebilirsiniz. Aynı şekilde ahşap bir yemek masasını sarı sandalyelerle bütünleyebilirsiniz.
  • Altın Ve Cam; Klasik tarzın vazgeçilmezlerinden olan cam ve altın eşleşmesine sehpalar, yan masalar veya dolap ve büfelerde tekrar sık olarak rastlamak mümkün. Ayrıca altın renk çerçeveli aynalar da klasik tarzdaki yaşam alanlarınıza büyük bir şıklık katabilir.
  • Ahşabı doğal renkli ve dokudaki ögelerle bütünlemek; Ahşap zaten en doğal ve en sıcak, kombinlenmesi kolay malzemelerden biridir. Diğer sıcak ve kullanılması kolay ögelerle bir araya getirdiğinizde sade ama aynı zamanda stil bir görünüm oluşturur. Doğal lifleri aydınlatmalarda, halıda veya aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Doğal dokudaki ögeleri ahşap mobilyalar ve ahşap bir zeminle eleştirdiğinizde ne kadar sıcak, zarif ve aynı zamanda estetik bir görünüm oluştuğunu fark edebilirsiniz.
  • Su yeşili ve bakır uyumu; Bu uyumu bütün yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz gibi yatak odasında da su yeşili bir yatak başlığı ile üstündeki duvarda veya yanında bulunan bakır rengi aksesuarlarla kullanabilirsiniz. Bu güzel uyum sakin ve aynı zamanda şık bir görünüm oluşturur.
renkli perde kullanımı
renkli perde kullanımı
  • Kadife İle Derin Düğmeli Döşemenin Uyumu; Derin düğmeli bir kanepeyi kadife bir kumaşla düşündüğünüzde zaten ne kadar şık görüneceğini fark edebilirsiniz. Avangarde modellerde sık rastlayabileceğiniz bu tür kanepeler farklı renklerde tercih edilebilir.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close