Ev Dekorasyonu

18 Az bütçeli dekorasyon fikirleri

Para Harcamadan yapacağınız 18 az bütçeli dekorasyon fikirleri

Evinizi yenilemek ve farklı bir görünüm vermek, dünyalara mal olmamalı – evinizdeki her odayı, bu masrafsız klasik dekorasyon güncellemeleri ile canlandırın. Az bütçeli dekorasyon fikirleri ile evinize gelecek herkesi baştan çıkarın.

Az bir bütçeniz varsa, kesinlikle yalnız değilsiniz. Bu nedenle, evinizi iyileştirmenize yardımcı olacak, gerçekten kolay ve bütçeye uygun ev dekorasyon fikirleri derledik. Küçük güncellemeler gerçekten büyük bir fark yaratabilir. Tek gereksinim ilham almak için bazı fikirler edinmek.

18 az bütçeli dekorasyon fikirleri

1. Bazı yeşil bitkiler ekleyin

Bitkiler, herhangi bir dekora anında hayat verir ve bu gibi tamamen beyaz bir odada, muhteşem bir renk vuruşu ekler. Yeşil yapraklı canlı bir bitki veya çiçek istemiyorsanız endişelenmeyin .Bir çok sahte çiçekten  bir sürü uygun fiyatta bulabilirsiniz ve onlar gerçekten gerçekçi görünüyor – çiçekler, bitkiler, ağaçlar her şey için yapay süsler deneyin .

Az bütçeli dekorasyon fikirleri
Az bütçeli dekorasyon fikirleri

2. Mobilyalarınızı boyayın

İyi bir mobilyayı atmayı düşünüyorsanız, durun. Bu gardıroba, cam panellerde duvar kağıdı kalıntılarıyla yeni bir görünüm verildi. Bir kat boya veya vernik veya yeni döşeme, sevilmeyen bir parçayı yenilemenin en kolay yoludur.

Az bütçeyle yapacağınız ev dekorasyon fikirleri
Az bütçeyle yapacağınız ev dekorasyon fikirleri

3. Koyun derisi örtüler ve paspaslar ile rahatlayın

Zaten bir koyun derisi (ya da sahte koyun derisi) halınız yoksa, mağazalara küçük bir gezi düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, Ikea’nın koyun tüylü halısı sadece 50 tl civarında. Temel olarak, koyun derileri her odayı daha şık ve daha lüks görünmelerini sağlar – onları koltukların ve yatakların üstünde örtün veya yerlere koyun.

Az bütçeyle yapacağınız dekorasyon fikirleri
Az bütçeyle yapacağınız dekorasyon fikirleri

4. Dolap kapısı kollarını değiştirin

Az bütçeli dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz ? Yeni bir tasarım için çekmece ve dolap kulplarını değiştirerek mutfak ünitelerine bayağı yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.   Bardak altlıkları ve basit kapı düğmeleri country tarzı bir mutfakta iyi görünüyor. Bar kolları da şimdi çok popüler ve herhangi bir modern mutfak düzeni uygun olacaktır.

Az bütçeli mutfak dekorasyon fikirleri
Az bütçeli mutfak dekorasyon fikirleri

İlgili: Ev dekorasyonuna renk katmak için farklı fikirler

5. Duvarlara Raflar koyun

En sevdiğiniz parçaları kolayca elinize almanız veya güzel aksesuarlarınızı görüntülemek istediğinizde, basit bir rafla harikalar yaratabilirsiniz.Raflar açıkçası pratik, ancak dekorunuza karakter ekleme fırsatı da sunuyor.

Az bütçeli çocuk odası dekorasyon fikirleri
Az bütçeli çocuk odası dekorasyon fikirleri

6. Mobilya uyuşmazlığı

Bir sandalye buldunuz, ancak mevcut parçalarınız ile uymayacağından endişe mi ediyorsunuz? Birbiriyle eşleşmeyen mobilyalar düşündüğünüzün tersine daha güzel olabilir. Farklı renkler veya stiller bir arada harika görünür. Seviyorsanız eğer parlak kırmızı bir sandalye bulun, kendinizi yepyeni bir set satın almak zorunda hissetmeyin.

kolay mutfak dekorasyon fikirleri
kolay mutfak dekorasyon fikirleri

7. Güzel saklama kutuları ile dekoru yenileyin

İç mekan düzenlemelerinden hoşlananlar, depolamanın en iyi arkadaşımız olduğunu bilir. Sevimli gövdeleri veya güzel çiçek karton kutuları ile saklamanız gereken eşyaları bir özellik haline getirin. Ekstra alan gerektirmez, aynı zamanda çok güzel görünüyorlar.

dekoratif saklama kutuları
dekoratif saklama kutuları

8. Bir fotoğraf galerisi asılması

Az bütçeli dekorasyon fikirleri arasında  en iyisi duvarlarda fotoğraf galerisi asılması. Boş ve sade bir duvarı veya kötü bir köşeyi kapatabilmenin yaratıcı yollarıdır. Şekiller, boyutlar ve çerçeve tasarımlarıyla deney yapın ve eski aile fotoğraflarından, çocukluk resimlerine kadar her şeyi koyun.

fotağraf galeri duvar dekoru
fotağraf galeri duvar dekoru

9. Yeni çiçekler sergileyin

Taze çiçekler, bir odayı anında güzelleştirmenin kolay ve hesaplı bir yoludur. Hiçbir çaba gerektirmezler ve istediğiniz kadar büyük veya küçük ekleyebilirsiniz. Tek bir çiçek bile harika görünecektir.

çiçekler ile dekor fikirleri
çiçekler ile dekor fikirleri

10. Sandalyelerinizi yeniden boyayın

Sade yemek odası sandalyeleriniz veya ahşap bar tabureleriniz olsun, sadece yepyeni bir görünüm elde etmek için boyayın. Parlak kırmızı bir vurgu yapar; beyaz veya soluk pasteller mobilyalarınızı daha sessiz bir şekilde yeniler.

ev dekor fikirleri
ev dekor fikirleri

11. Bir mum köşesi oluşturun

Tüm mumlarınızı odadan toplayın ve onları karışık bir koku oluşturmak için bir köşeye koyun – parlak bir ampulden çok daha rahatlatıcı.

mumlarla dekorasyon fikirleri 2018
mumlarla dekorasyon fikirleri 2018

12. Düzenli ol

Elinizden geldiğince her şeyi düzenli tutun. Eşyalarınızın yerlerini olması gereken yerlerine geri döndürdüğünüzde, çok boş yer kalacak ve daha büyük bir alan yanılsaması yaratacaksınız.

Az bütçeli banyo dekorasyon fikirleri
Az bütçeli banyo dekorasyon fikirleri

13. Banyo havluları temin edin

Banyo havluları çok önemlidir ve genellikle kapının arkasına asılır veya dolabın içine sarılır. Güzel olanları sergileyerek ve  banyonun kendi sanat parçaları gibi sergileyerek onlarla şık bir açıklama yapın.

banyo havluları ile dekor
banyo havluları ile dekor

14. Minder ve battaniyeniler ile dekor

Az bütçeli dekorasyon fikirleri içinde en etkili olanlarından biri de yastıkları, battaniyeleri kullanarak güzel bir yatak dekoru oluşturmak. Sadece dinlendirici bir alan oluşturmayacaksınız, aynı zamanda bir butik otel odası gibi güzel göstereceksiniz.

yatak dekor fikirleri
yatak dekor fikirleri

15. Resimlerinizi sergileyin

Tüm resimlerini kutulardan çıkarıp nihayet asmaya başlayın! Bir fotoğraf galerisi gibi, resminizi asmanız veya yan tabloların üzerine koymanız, boş duvarları meşgul edecek ve odanın yenilenmesini sağlayacaktır.

resimlerle dekor fikirleri
resimlerle dekor fikirleri

16. Odanızın düzenini yeniden oluşturun

Doğal güneş ışığı için mobilyaları hareket ettirerek odanızı ön plana çıkarın, şömineyi kuşatın veya kapıyı temizleyin. Mobilya tamamen farklı bir açıdan bakabilir ve hiçbir şeye mal olmaz.

kolay ev dekorasyon fikirleri
kolay ev dekorasyon fikirleri

17. Fotoğraflarınızı çerçeveleyin

Eski aile fotoğraflarınızı veya parlak yeni fotoğraflarınızı bir fotoğraf kutusuna veya albümünüze koymayın. Onları dışarı çıkarın ve sayaç ve pencere kenarlarını hoş çerçevelerle süsleyin.

fotoğraflarla dekorasyon fikirleri 2018
fotoğraflarla dekorasyon fikirleri 2018

18. Bir odak noktası oluşturun

Tek bir büyük aynayı, parlak bir sanat eseri veya dev bir lamba merkezi sahnesine yerleştirerek bir odak noktası oluşturun. Bu, dekorun dinamiklerini değiştirecek ve oda dekorasyonunu tamamlayacaktır.

ayna ile dekor fikri
ayna ile dekor fikri

Daha harika bir az bütçeli dekorasyonu fikriniz var mı? Aşağıdaki yorum kısmından bize yazın.

Bir önceki yazımız olan Ev dekorasyonunda renklerin etkileri başlıklı makalemizde dekor, dekorasyon ve dekorasyonda renkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close